اطلاعات عمومی

اکازیون

املاک ویژه املاکی هستند که شرایط خرید، فروش و یا اجاره آنها از نظر کارشناسان ما شرایط ویژه ای دارند و یا به اصلاح اکازیون محسوب میشوند .این شرایط برای یک ملک و مستغلات زمانی پیش می آیدکه این ملک از نظر قیمت در منطقه ای که قرار گرفته دارای قیمتی مناسب بوده و یا مالک آن می تواند این .ملک را با شرایط واگزار نماید.

ما این نوع املاک را در طبقه بندی املاک ویژه قرار خواهیم دادد تا مشتریان بتوانند آنها را سریتر پیدا نمایند و از فرصت بدست آمده حداکثر استفاده را بنمایند و ما امید واریم این املاک باشرایط خاص راهگشایی برای شما باشد.
معنی اکازیون چیست؟
اکازیون در لغت به معنی استثنایی،خاص،با شرایط ویژه و… می باشد.
اکازیون به انگلیسی(اوکیشن) و در زبان فرانسوی به آن( اکازیون) می گویند.
ملک اکازیون یعنی چه ؟
به خانه یا ویلایی اکازیون گفته می شود که قیمت پایین تر ی نسبت به ملک های شبیه به خود دارد و همچنین امکانات آن کامل تر و شرایط آن نیز بهتر است.
تفاوت ملک اکازیون با ملک های دیگر چیست؟
وقتی مشاوره املاک به شما می‌گوید این ملک اکازیون است، یعنی نسبت به بودجه و شرایط شما ، این ملک بهترین گزینه برای انتخاب شما نسبت به دیگر ملک ها  است. البته هر ملکی که دیگران به شما بگویند اکازیون نیست .
ویژگی های ملک اکازیون چیست؟
ملک اکازیون دارای شرایط و ویژگی های خاصی است که در زیر به بررسی آنها می پردازیم
قیمت مناسب اکازیون
قیمت یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر انتخاب های افراد برای خرید هر چیزی که است که به  آن نیاز دارند . و هرچقدر بودجه ی بیشتری برای خرید چیزی در اختیار داشته باشند به همان میزان تعداد  انتخاب های بیشتری نیز خواهند داشت.
اما ملک اکازیون از این قانون پیروی نمی کند به همان میزان که قمیت مناسب تری نسبت دیگر ملک های مشابه دارد  ویژگی های بهتری نیز دارد در واقع می توان گفت قیمت یک ملک اکازیون حدودا 20 تا 30 درصد پایین تر از قیمت عرف منطقه می باشد و این قیمت پایین دلیلی بر کیفیت پایین ملک نمی باشد و این ملک به اندازه دیگر خانه های موجود در منطقه از کیفیت و امکانات برخوردار است.
به عنوان مثال طبقات بالاتر آپارتمانی که آسانسور ندارد هرچند قیمت پایین تری نسبت به طبقات پایین دارند ولی اکازیون نیستند!!